Google Optimizasyonu

Google Optimizasyonu (Google Arama Motoru Optimizasyonu veya Google SEO), Google'da anahtar kelime aratmalarında web sitenizin üst sıralarda görüntülenmesine yardımcı olmak için yapılır. SEO ingilizce bir kısaltma olup "Search Engine Optimization" baş harflerinden oluşur ve "Arama Motoru Optimizasyonu" anlamına gelir.

Google Optimizasyonu, Google'da "Doğal Arama Sonuçları" nda yani "Reklam Vermeden" ilk sayfalarda görüntülenmenize yardımcı olur. Doğal arama sonuçlarında her sayfada 10 web sitesi listelenir.

Arama motorları (Google, Yahoo, Yandex), internette yayınlanmış web sitelerini belirli aralıklarla tarayıp her seferinde tekrar indekslerler. Bu indekslemeler sırasında web sitelerin yapıları ve kodlamaları incelenir.

Google Robotları, web sitenizin sayfalarını tararken, arama motoruna uygun optimize edilip edilmediğine bakar. Eğer Google kriterlerine uygun bir optimizasyon varsa ve iyi bir anahtar kelime çalışmasıylada beraber ve diğer bazı faktörlerede bağlı olarak siteniz zaman içinde üst sıralara yükselir. Buna karşın hiçbir web tasarım veya seo yapan firma, web sitenizin Google'da ilk sayfalarda görüntülenmesine garanti veremez. Hangi anahtar kelimeler ile aratıldığınıza bağlı olarak da değişir. Ancak üst sıralarda bulunmanız için gerekli arama motoru optimizasyonu yapılır.

Arda Web Tasarım, seo çalışması yapanlar arasında size en iyi SEO hizmetini vermektedir. Bu sayede rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız.

 

Ayrıca Bakınız: Google Optimizasyonu Nedir?, Arama Sonuçları Nasıl Çalışır?, Tarama ve Dizine Ekleme


 

Etiketler: Google optimizasyonu, seo çalışması yapanlar, seocular, google seo yapanlar.